Шагнах тухай

2014-07-04 00:00:00
2014 оны 07 сарын 04-ны өдөр                                                           дугаар А/552                                                  Улаанбаатар хот
 

Шагнах тухай          
 
 
Монгол Улсын Засаг захиргаа, нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 29 дүгээр зүйлийн 29.2 дахь  хэсэг, Төсвийн тухай хуулийн 41 дүгээр зүйлийн 41.2.2  дахь заалт, Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн 1998 оны “Журам батлах тухай” 23, 2006 оны “Журам батлах тухай” 44 дүгээр тогтоолыг тус тус үндэслэн ЗАХИРАМЖЛАХ нь:
 
1. Нийслэл хотыг хөгжүүлэх үйл хэрэгт амжилт гаргаж, олон жил, үр бүтээлтэй ажиллаж байгаа албан хаагчид, ахмадууд болон эрхэлсэн ажил хөдөлмөрийнхөө үр дүн, иргэний үүргийнхээ биелэлтээр үнэтэй хувь нэмэр оруулж байгаа дараах хүмүүсийг Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн шагналаар шагнасугай.
 
            Улаанбаатар хотын “Хүндэт тэмдэг” 50’000 төгрөгөөр:
 
1.Жигжидсүрэн Эрдэнэбат          Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын  Дэд бүтцийн хэлтсийн Цахилгааны инженер
2.Баасан Цээлээжав                      Хан-Уул дүүргийн өндөр настан, ахмад фермер
3 Готов Даваа                                 Сонгинохайрхан дүүргийн 21 дүгээр хорооны өндөр настан
4.Нямаа Алтанцэцэг                      Баянзүрх дүүргийн 3 дугаар цэцэрлэгийн эрхлэгч
5.Цэрэнжав Тунгалаг                     Налайх дүүргийн 23 дугаар цэцэрлэгийн эрхлэгч
6.Гаравсүрэн Идэрмаа                “Улаанбаатар Буян” ХХК-ийн ТУЗ-ийн гишүүн
7.Дашдаваа Ганбаатар                 Нийтлэг үйлчилгээний газрын зам талбайн үйлчлэгч
8.Оросоо Мэндбаяр                       “Улаанбаатар Буян” ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга
9.Дуламсүрэн Батсайхан             Баянзүрх дүүргийн Нийтлэг үйлчилгээний газрын хэсгийн дарга
 
            “Нийслэлийн тэргүүний ажилтан” цол, тэмдэг 40’000 төгрөгөөр:
 
1.Лхамсүрэн Даваажав                 Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын  Барилга хот байгуулалтын хэлтсийн архитектор
2. Тогтуун Эрдэнэтуяа                   Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын  Хот байгуулалт, дэд бүтцийн хяналтын албаны дарга
3. Аварзэд Баттөгс                         Засагт хан дээд сургуулийн сургалтын албаны менежер
4.Бадарч Цэрэнбалжид                Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын Дэд бүтцийн хэлтсийн дарга
5.Хүрэлбаатар Мөнхзул                Хүний эрхийн үндэсний комиссын ЗХАХ-ийн дарга
6.Дашсамба Мөнхтуяа                  Шүүхийн Ерөнхий зөвлөлийн хэргийн хөдөлгөөний бодлого хариуцсан референт
7.Хүрэлбаатар Гантулга               Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Хяналт шинжилгээ үнэлгээний хэлтсийн дарга
8.Төмөрбаатар Сэргэлэн              Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Худалдаа хариуцсан мэргэжилтэн
9.Дамдинсүрэн Эрдэнэцэцэг       Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Худалдаа үйлчилгээ хариуцсан ахлах мэргэжилтэн
10.Мэндбаяр Мөнхбаяр                Налайх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын ахлах мэргэжилтэн
11.Цэрэндолгор Сарантуяа         Налайх дүүргийн 119 дүгээр сургуулийн анхан шатны багш
12.Довчиндорж Энхбаатар          Баянзүрх дүүргийн Нийтлэг үйлчилгээний газрын хог тээврийн жолооч
13.Пүрэв Ганболд                          Монголын хүүхдийн ордны цахилгааны техникч
14.Цэндсүрэн Алтанцэцэг            ССАЖЯ-ны Төв, орон нутгийн соёлын байгууллага хариуцсан мэргэжилтэн
15.Данаа Цэцэгмаа                        Нийслэлийн тээврийн газрын зорчигч тээврийн үйлчилгээний зохицуулалт хариуцсан мэргэжилтэн
16.Намжил Хишгээ                         Нийслэлийн тээврийн газрын зорчигч тээврийн сүлжээ төлөвлөлтийн мэргэжилтэн
17.Мягмаржавын Болдбаатар    Нийтлэг үйлчилгээний газрын нийтийн хоолны зөвлөх инженер
18.Очирхүү Дэмбэрэлсүрэн         Улаабаатар дахь вагон депод Ерөнхий инженер
 
Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн “Жуух бичиг” 30’000 төгрөгөөр:

1.Энхбат Анар                                 Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын орлогч дарга
2.Шатарбат Уртнасан                    Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын орлогч дарга         
3.Ганболд Хосбаяр                        Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын ахлах мэргэжилтэн
4.Ганзориг Хатанбаатар               Нийслэлийн зураг төслийн хүрээлэнгийн архитектор
5.Очир Баттөмөр                            “Аяган эх”  ХХК-ийн зөвлөх         
6.Чилхаа Дорж                                Сонгинохайрхан дүүргийн 21 дүгээр хорооны  өндөр настан
7.Жалбуу Байгальмаа                   Сонгинохайрхан дүүргийн 21 дүгээр хорооны иргэн
8.Нямжав Гүнжлхам                      Фермерийн аж ахуйн саальчин
9.Ням-осор Батбаяр                      Сонгинохайрхан дүүргийн 21 дүгээр хорооны  өндөр настан
10.Банзрагч Бямбаа                      “Буйлс трейд” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
11.Чойбат Энхжаргал                    Баянгол Шинэ өргөө ОНӨААТҮГ-ийн үйлчлэгч
12.Ванчиг Алдармаа                      Баянгол дүүргийн НХҮХэлтсийн мэргэжилтэн
13.Банзрагч Алтансувд                  Баянгол дүүргийн НХҮХэлтсийн мэргэжилтэн
14.Магсармаа Нармандах            Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн магадлагч эмч
15.Гомбосүрэн Энхтуяа                 Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн байцаагч
16.Батхутаг Алтанцэцэг                  Баянзүрх дүүргийн 3 дугаар цэцэрлэгийн багш
17.Сангидамба Отгон                    Баянзүрх дүүргийн 3 дугаар цэцэрлэгийн багш
18.Цэрэнжав Эрдэнэтуяа             Нийслэлийн Авто замын газрын шалган бүртгэх товчооны зохион байгуулагч
19. Сампил Өнөрцэцэг                  Нийслэлийн  Авто замын газрын шалган бүртгэх товчооны зохион байгуулагч
20.Бямбарагчаа Цэрэнсодном    Нийслэлийн Авто замын газрын инженер
21.Миша Энхжаргал                        Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Нутгийн захиргааны удирдлагын хэлтсийн мэргэжилтэн
22.Эрдэнэбаяр Энхцэцэг               Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Захиргаа, санхүүгийн албаны дарга
23.Нэмэхжаргал Батсүх                 Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Үйл ажиллагааны мониторингийн хэлтсийн дарга
24.Босообаатар Алтанцэцэг         Налайх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын үйлчлэгч
25.Гунгаабуу Гэрэлмаа                   Налайх дүүргийн 119 дүгээр сургуулийн үйлчилгээний ажилтан
26.Даваасүрэн Хишигжаргал        Баянзүрх дүүргийн Нийтлэг үйлчилгээний газрын хог тээврийн жолооч
27.Цэрэн Баянсайхан                     Баянзүрх дүүргийн Нийтлэг үйлчилгээний газрын зам талбайн үйлчлэгч
28.Халтар Мөнхбат                          Баянзүрх дүүргийн Нийтлэг үйлчилгээний газрын зам талбайн үйлчлэгч
29.Пүрэв Цэрэндулам                    “Өнөр тулга-Өргөө”  ОНӨААТҮГ-ийн цахилгаанчин
30.Мэргэнбаатар Батсайхан         “Хүрээдэнж-Өргөө” ОНӨААТҮГ-ийн хэсгийн инженер, машинист
31.Туул Жанцандорж                      “Бат дулаан-Өргөө”  ОНӨААТҮГ-ийн засварчин машинист
32.Пүрэвсүрэн Энхтайван             “Түшээ дунд гол-Өргөө”  ОНӨААТҮГ-ийн засварчин машинист
33.Дагвадорж Мандах                    “Ашид мөнх-Өргөө”  ОНӨААТҮГ-ийн  машинист
34.Содовжамц Оюунчимэг           “Дэнжсансар-Өргөө”  ОНӨААТҮГ-ийн ээлжийн инженер
35.Шийзэн Наранхүү                      “Өнөр энх-Өргөө”  ОНӨААТҮГ-ийн ээлжийн инженер
36.Батбаяр Хулан                           Монголын хүүхдийн ордны бүжгийн багш
37.Хөхөө Нарантуяа                       Хавдар судлалын Үндэсний төвийн нягтлан бодогч
38.Дүгэрсүрэн Мөнхтуяа                Хавдар судлалын Үндэсний төвийн хүний нөөцийн албаны дарга
39.Бурмаа Гантулга                        Нийслэлийн шүүхийн шинжилгээний албаны жижүүрийн цагдаа
40.Минжүүрдорж Мөнхсайхан     Нийслэлийн соёл урлагийн газрын Урлаг, уран сайхны хэлтсийн дарга
41.Дашдорж Ганбаатар                 Нийслэлийн тээврийн газрын авто тээврийн улсын хяналтын байцаагч
42.Дугаржав Эрдэнэчимэг            Нийслэлийн тээврийн газрын диспетчер
43.Мөнхөө Олонбаяр                     Нийтийн үйлчилгээний Улаанбаатар нэгтгэлийн ОНӨААТҮГ-ын 2 дугаар баазын жолооч
44.Цэрэндолгор Сайнбаяр          Нийтийн үйлчилгээний Улаанбаатар нэгтгэлийн ОНӨААТҮГ-ын 1 дүгээр баазын жолооч
45.Дуламсүрэн Шаравдорж         Нийтийн үйлчилгээний Улаанбаатар нэгтгэлийн ОНӨААТҮГ-ын 1 дүгээр баазын жолооч
46.Жадамбаа Батнасан                Нийтийн үйлчилгээний Улаанбаатар нэгтгэлийн ОНӨААТҮГ-ын 1 дугаар баазын жолооч
47.Шаравжамц Цэцгээ                  Нийтийн үйлчилгээний Улаанбаатар нэгтгэлийн ОНӨААТҮГ-ын тэмдэг тэмдэглэгээний тэмдэгчин
48.Үрчгэр Цогзолмаа                     П.Шастины төв эмнэлэгийн сэргээн засах эмчилгээний тасгийн сувилагч
49.Янжив Оюунсүрэн                    Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Санхүү төрийн сангийн хэлтсийн мэргэжилтэн
50.Энхтайван Баясгалан             Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Санхүү төрийн сангийн хэлтсийн мэргэжилтэн
51.Жанчив Номундарь                  Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Санхүү төрийн сангийн хэлтсийн мэргэжилтэн
52.Моонж Мөнгөнтулга                 Багануур дүүргийн ЗДТГ-ын Цэргийн штабын Төлөвлөлт, сургалтын офицер
53.Сампил Лхагвасүрэн             Улаабаатар дахь вагон депод вагоны үйлчлэгч
     
2. Шагналд  шаардагдах 2.760.000 /хоёр сая долоон зуун жаран мянган/ төгрөгийг Засаг даргын нөөц сангаас гаргахыг Тамгын газар /Ё.Гэрэлчулуун/-т зөвшөөрсүгэй.
 
 
 
 
НИЙСЛЭЛИЙН ЗАСАГ ДАРГЫН
САНХҮҮ, ЭДИЙН ЗАСГИЙН
АСУУДАЛ ХАРИУЦСАН
ОРЛОГЧ                                                            Н.БАТАА