Шагнах тухай

2013-11-06 00:00:00
2013 оны 11 сарын 06 өдөр                                           дугаар А/986                                              Улаанбаатар хот
 
Монгол Улсын Засаг захиргаа, нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 29 дүгээр зүйлийн 29.2, Төсвийн тухай хуулийн 41 дүгээр зүйлийн 41.2.2  дахь заалт, Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн 1998 оны 23, 2006 оны 44 дүгээр тогтоолыг тус тус үндэслэн ЗАХИРАМЖЛАХ нь:
 
Нэг. “Монгол бахархалын өдөр”-ийг тохиолдуулан олон жил, үр бүтээлтэй ажиллаж байгаа албан хаагчид, ахмадууд болон эрхэлсэн ажил хөдөлмөрийнхөө үр дүн, иргэний үүргийнхээ биелэлтээр үнэтэй хувь нэмэр оруулж байгаа дараах хүмүүсийг Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн шагналаар шагнасугай.
 
Улаанбаатар хотын “Хүндэт тэмдэг” 50’000 төгрөгөөр:
 
1. Чимэдлхамын Энхтайван                    Баянгол дүүргийн Эрүүл мэндийн нэгдлийн сувилагч
2. Шадавын Оюун                                       Үндэсний дуу бүжгийн эрдмийн чуулгын гэрлийн оператор
3.Дашдамбын Амарбаясгалан                Улаанбаатар төмөр замын Олон улсын тээвэр зуучлалын төвийн захирал     
4.Содномын Гомбо                                    Баянгол дүүргийн 2 дугаар хорооны иргэн
5. Надмидын Насанжаргал                      Нийслэлийн  Мэргэжлийн хяналтын газрын  улсын байцаагч
6.Түвшингийн Сүхбаатар                         Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын хэлтсийн дарга 
7.Баасанхүүгийн Даваасүрэн                 “Оюу толгой” ХХК-ний Нийгмийн хөрөнгө оруулалтын хэлтсийн менежер
8.Сумъяагийн Буянхишиг                       Нийслэлийн Хэрэглэгчдийн эрх ашгийг хамгаалах нийгмлэгийн ахмад ажилтан
9.Жамбалсүрэнгийн Ганхуяг                   Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга 
10.Сэнгээгийн Бярдаан                            Улсын дуурь бүжгийн эрдмийн театрын жижиг хэрэглэлийн эрхлэгч
11.Цэсэнгийн Мөнхбаатар                       ДЦС-4  Механик цехийн өргөх зөөх механизмын цахилгаан тоноглолын засварчин
12.Тагын Дашзэвэг                                     Нийслэлийн Тагнуулын газрын ажилтан,  хурандаа
13.Лувсангийн Батдэлгэр                        ДЦС-4 Турбин цехийн тохируулгын инженер
14.Ундрахын Урантогос                            Нийслэлийн Соёлын төв өргөөний Маркетинг үйлчилгээний албаны дарга
15.Нямаагийн Бадрах                               Клиникийн нэгдүгээр амаржих газрын эх барих  стационарын эрхлэгч, эх барих эмэгтэйчүүдийн их эмч
16.Балжиннямын Наранчимэг                Чингэлтэй дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн магадлагч эмч
17.Нанжаагийн Тунгалаг                           Нийслэлийн Соёлын төв өргөөний дууны оператор
18.Даваажавын Өнөржаргал                  Клиникийн нэгдүгээр амаржих газрын эмэгтэйчүүдийн стационарын эрхлэгч
 
“Нийслэлийн тэргүүний ажилтан” цол, тэмдэг 40’000 төгрөгөөр:
 
1.Сүхбаатарын Энхбат                             Замын цагдаагийн газрын нийслэлийн хөдөлгөөний хяналтын хэлтсийн Баянзүрх дүүрэг дэх Замын цагдаагийн тасгийн зохицуулагч цагдаа
2.Галсандоржийн Ганбаатар                  Чингэлтэй дүүрэг дэх  Замын цагдаагийн тасгийн байцаагч
3.Цэвээндоржийн Төгсжаргал                Улаанбаатар төмөр замын Олон улсын тээвэр зуучлалын төвийн тариф тооцооны инженер
4.Шарын Насанбуян                                  Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын мэргэжилтэн
5.Ундрахын Ёндон                                     Нийслэлийн  Мэргэжлийн хяналтын газрын  улсын ахлах  байцаагч
6.Амарбаясгалангийн Батсайхан          Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын мэргэжилтэн
7.Сангаагийн Отгонцэцэг                         Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн нягтлан бодогч
8.Отгоны Нарантуяа                                  Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Хүнс худалдаа, үйлчилгээний хэлтсийн дарга
9.Өлзий-Самбуугийн Ганзориг               Баянгол дүүргийн Нийгмийн халамж үйлчилгээний хэлтсийн мэргэжилтэн
10.Бямбаагийн Эрдэнэбат                      Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Тохижилт хог хаягдлын удирдлагын хэлтсийн мэргэжилтэн
11.Цэрэндагвын Хатанбаатар                Баянгол дүүрэг дэх Цагдаагийн нэгдүгээр хэлтсийн байцаагч
12.Аварзэдийн Пүрэвренчин                  Баянгол Шинэ Өргөө ОНӨАТТҮГ-ын ачигч
13.Чойжинхүүгийн Ган-Очир                  Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Үйл ажиллагааны мониторингийн  хэлтсийн мэргэжилтэн
14.Сольхүүгийн Алимаа                           Баянгол дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн байцаагч
15.Цэвэгжавын Наранбаатар                 Нийслэлийн Цагдаагийн ерөнхий газрын Албадан саатуулах төвийн хүний нөөц сургалт эрхэлсэн дэд дарга
16.Дадийхүүгийн Энхцэцэг                        Нийслэлийн Татварын газрын улсын байцаагч
17.Буяндэлгэрийн Сэлэнгэ                        Улсын филармонийн оёдлын мастер
18.Шагдарын Ганбаатар                           Цэргийн дуу бүжгийн чуулгын тайзны инженер эрхлэгч
19.Жавзансүрэнгийн Лхагвасүрэн           Нийслэлийн Онцгой байдлын газрын
                                                                          Тамгын хэлтсийн мэргэжилтэн
20.Цэрэндэндэвийн Баярхүү                     ДЦС-4 Засварын албаны тоосон системийн засвар хяналтын инженер
21.Цэдэндоржийн Наранцацрал              ДЦС-4 Дулааны хянах хэмжүүр автоматикийн цехийн нөөц бүрдүүлэлтийн нярав
22.Ишийн Хишигжаргал                               Нийслэлийн Соёлын төв өргөөний уран сайхны гэрэлтүүлгийн оператор, албаны дарга
23.Бямбаагийн Мөнхтуяа                            Сонгинохайрхан дүүргийн 67 дугаар сургуулийн багш
24.Цэдэндоржийн Туяа                               Чингэлтэй дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн тэтгэврийн байцаагч
25.Буянжаргалын Булган                             Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн дарга
26. Ванчингийн Бэгз                                      Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын  Худалдаа үйлчилгээний хэлтсийн дарга
 
1.  Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн “Жуух бичиг” 30’000 төгрөгөөр:
                                                                                        
1.Мягмарын Хаш-Эрдэнэ                         Нийслэлийн замын хөдөлгөөн зохицуулах гэрээт хэлтсийн 1-р тасгийн зохицуулагч цагдаа
2.Эрдэнэпүрэвийн Оргилсайхан           Нийслэлийн хөдөлгөөний хяналтын хэлтсийн Сонгинохайрхан дүүрэг дэх Замын Цагдаагийн тасгийн цагдаа, зохицуулагч
3.Буяндэлгэрийн Дашдэлгэр                   Улаанбаатар төмөр замын Замчин спорт клубын дарга
4.Цэндийн Баяраа                                     Баянгол дүүргийн Эрүүл мэндийн нэгдлийн цахилгаанчин
5.Жигжидсүрэнгийн Одонтуяа               Монгол цэргийн музейн эрдэм шинжилгээний ажилтан
6.Сэрээнэнгийн Солонго                          Баянгол дүүрэг дэх Цагдаагийн хоёрдугаар хэлтсийн ахлах мөрдөн байцаагч
7.Батнямын Оюунцэцэг                            Монгол цэргийн музейн архив бичиг хэргийн ажилтан
8.Батжийгийн Хүрэлчулуун                       Баянгол Шинэ Өргөө ОНӨАТТҮГ-ын зам талбайн үйлчлэгч
9.Дүвжүүрийн Цагаан                               Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын Худалдаа, үйлчилгээний хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн
10.Мягмарсүрэнгийн Мөнхжаргал         Сүхбаатар дүүргийн Мал эмнэлэг       Овоотгол ХХК малын бага эмч
11.Баяраагийн Чулуунцэцэг                    Монгол цэргийн музейн эрдэм үзмэр харгалзагч
12.Нямсүрэнгийн Алдармаа                   Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын Захирга, хуулийн хэлтсийн хүний нөөцийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн
13.Жанчивын Чинбат                                Чингэлтэй дүүрэг дэх Замын цагдаагийн тасгийн зохицуулагч                                                                                      цагдаа
14.Намжилын Мөнхбаяр                          Баянгол дүүрэг дэх  Замын цагдаагийн тасгийн байцаагч
15.Содномдаржаагийн Жамбалсүрэн Сонгинохайрхан дүүргийн 7 дугаар хорооны иргэн
16.Пүрэвийн Дашдаваа                           Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Улсын байцаагч
17.Лодойн Энхжаргал                               Нийслэлийн Авто замын газрын зохион байгуулагч
18.Цэрэндашийн Ганчимэг                      Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын Захиргаа, хуулийн хэлтсийн ахлах  мэргэжилтэн
19.Сосорбарамын Зиндминэ                  Сонгинохайрхан дүүргийн 7 дугаар хорооны иргэн
20.Нямгэрэлийн Одонхүү                         Нийслэлийн Авто замын газрын жолооч
21.Энхбатын Бат-Эрдэнэ                         Нийслэлийн Авто замын газрын архивын эрхлэгч
22.Найдандоржийн Жаргалсайхан       Нийслэлийн Соёлын төв өргөөний тайзны оператор
23.Түдэвийн Отгонжаргал                        Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газрын мэргэжилтэн
24.Нямдаваагийн Лхагвадулам             Хан-Уул дүүргийн хөдөлмөрийн хэлтсийн мэргэжилтэн
25.Балсанжавын Мөнхбат                       Нийслэлийн Татварын газрын улсын байцаагч
26.Мандахбаярын Алтанцэцэг                Нийслэлийн Татварын газрын улсын байцаагч
27.Жоовонгийн Энхтуяа                          Улсын филармонийн билетийн кассын бэлэн мөнгөний нярав
28.Цэвэгдоржийн Эрдэнэбилэг              Улсын Драмын Эрдмийн Театрын тайзны машинист
29.Даваасүрэнгийн Энхбаатар              Улсын дуурь бүжгийн Эрдмийн Театрын гэрлийн техникч
30.Цээлэйгийн Эрдэнэчимэг                   Нийслэлийн Онцгой байдлын газрын
                                                                        Гамшгаас хамгаалах  хэлтсийн мэргэжилтэн
31.Жовооны Лхагва-Очир                        Чингэлтэй дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн Аврах, гал унтраах 10 дугаар ангийн жолооч
32.Дүншигийн Бат-Оргил                         Сүхбаатар дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн Аврах, гал унтраах 34 дүгээр ангийн гал сөнөөгч
33.Бэгзээгийн Оюунгэрэл                         Баянгол дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн нягтлан бодогч
34.Түлшигийн Цогбадрах                         Нийслэлийн Онцгой байдлын газрын
                                                                        Тамгын хэлтсийн жолооч
35.Өлзий-Очирын Сүхбаатар                  Сүхбаатар дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн Аврах, гал унтраах 34 дүгээр ангийн гал сөнөөгч
36.Дамдиннавагийн Төмөртогоо           ДЦС-4 Эдийн засаг, санхүүгийн албаны  ерөнхий дэвтрийн нягтлан бодогч
37.Оюунбилэгийн Энхбаатар                 ДЦС-4 Судалгаа, хөгжлийн албаны үйлдвэрлэлийн зураг зүйн инженер
38.Лүндэгийн Очгэрэл                               ДЦС-4 Захиргаа, хүний нөөцийн албаны операторч
39.Төрмөнхийн Балдандорж                   Нийслэлийн Мэдээлэл технологийн газрын мэргэжилтэн
40.Лхагвын Бямба                                     Нийслэлийн Мэдээлэл технологийн газрын мэргэжилтэн
41.Дашбалжидын Энхболд                      Олон нугалаа ХХК-ний захирал
42.Ядамжавын Ичинхорлоо                    Сонгинохайрхан дүүргийн 7 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
43.Хүлдэгээгийн Баярсайхан                 Хархираа Түргэн гол ХХК-ний захирал
44.Дашзэвэгийн Тунгалагтуяа                Сонгинохайрхан дүүргийн 7 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
45.Пүрэвсүрэнгийн Отгонбаяр               Сонгинохайрхан дүүргийн 67 дугаар сургуулийн багш
46.Баастын Нарантуяа                             Чингэлтэй дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн байцаагч
47.Батбаярын Содончимэг                      Клиникийн нэгдүгээр амаржих газрын сувилагч
 
Хоёр. Шагналд шаардагдах 3.350.000 /гурван сая гурван зуун тавин мянган/ төгрөгийг   Засаг даргын нөөц сангаас гаргахыг Тамгын газар /Ё.Гэрэлчулуун/-т, санхүүжилт олгохыг Санхүү, төрийн сангийн хэлтэс
/Э.Ганхүү/-т зөвшөөрсүгэй.
 
 
 
                        НИЙСЛЭЛИЙН ЗАСАГ ДАРГА
                        БӨГӨӨД УЛААНБААТАР
                        ХОТЫН ЗАХИРАГЧ                                               Э.БАТ-ҮҮЛ